Užuolaidų dekoras

Užuolaidos ir kiti tekstilės gaminai gali visškai atnaujinti, papuošti Jūsų būstą ar pabrėžti jo stilių. Lango ,,rūbai” – tai interjero detalę, suteikianti jaukumo, romantikos, šilumos.

Siūdami užuolaidas galime daugiau pažaisti su audinio struktūra ir spalvomis. Pasirinkus audinį prie jo galima derinti kutelius, apdailos juosteles. Taip pat svarbų vaidmenį vaidina užuolaidų drapiravimo juostelė. Nuo jos priklausys užuolaidų bangų tankumas, kritimas.

Užuolaidos skirstomos į dvi grupes: dekoratyvioji, kurios paskirtis  – papuošti namus, pabrėžiant pasirinktą interjero stilių, ir funkcionalioji – užtikrinti patogumą, apsisaugoti nuo kaitrios saulės ar smalsių žvilgsnių iš gatvės.

Yra ne vienas būdas, kaip galima pakabinti užuolaidas: suklostuoti tolygiai, klostavimą apjungti į klostelių grupes, gali būti įmušti žiedai, užuolaidas galima mauti tiesiai ant karnizo vamzdžio. Užuolaidų parišimui gali būti naudojami tiek kutai, tiek magnetai, o taipogi parišimo juostelės, pasiūtos iš užuolaidoms skirto audinio, taip pat įvairios virvelės, vaikų kambaryje puikiai derės skoningi kaspinai.

Jei lubos yra aukštos, nėra nieko gražiau nei tradicinės užuolaidos iki žemės ar net susmukusios ant grindų į klostes.
Vaikų kambarys – tai vieta, kur nederėtų bijoti suklysti, nes mūsų estetinis požiūris ir vaikų pomėgiai gali nesutapti.

Renkantis užuolaidų aksesuarus (įvairius laikiklius, kutus, magnetus ir pan.), vėlgi reikia atsižvelgti į audinį – ar jas sunku išlaikyti konkrečioje pozicijoje. Dekoratyviniai kutai be abejo labiausiai tinkaklasikiniuose interjeruose, dera prie tankių užuolaidų, nes jie tvirtinami prie kabliuko, kuris fiksuojamas prie sienos.