Karnizai

Užuolaidos yra kabinamos ant karnizų. Karnizai ir jų pasirinkimas šiandien vis didėja. Itin funkcionali detalė, laikanti užuolaidų audinį, atsirado dar viduramžiuose, o jų forma mažai pakito.

Todėl karnizų sistema, dizainas yra ganėtinai svarbi planuojant namų interjerą. Prieš perkant karnizus , reikėtū žinoti kelis dalykus apie juos.

Pirmiausia, turite nuspręsti ar užuolaidos bus kabinamos ant karnizo žiedų ar pritvirtinamos prie bėgelių,  Tuomet jau galima rinktis karnizo dizainą, spalvą, dekoratyvumą ir, žinoma, ilgį.

Sieninis karnizas visų pirma yra interjero detalė. Tokiam karnizui galima sugalvoti daugiau užuolaidų pakabinimo būdų – tarkime užuolaidas su žiedais ar kilpomis. Jei patalpoje įrengtos įtempiamos lubos, sieninis karnizas yra kone vienintelis galima pasirinkimas.

Lubinis karnizas neužgožia užuolaidos grožio, jis yra nematomas, o užuolaidos vizualiai krenta tiesiog nuo lubų, taip aukštindamos patalpą. Kiti pagrindiniai lubinio karnizo privalumai – tyliai juda užtraukiama užuolaida, toks karnizas yra pigesnis, jam galima lubose padaryti specialią nišą.

Tokį karnizą patariama rinktis dar ir tuomet, kai patalpoje yra žemos lubos. Kadangi sieninis karnizas nuleidžiamas apie 10 cm, patalpa su žemomis lubomis vizualiai atrodys dar mažesnė. Taip pat lubinis karnizas nepakeičiamas, jei norite kabinti itin sunkias užuolaidas, o jūsų patalpos sienos yra gipsinės.

Seniau itin populiarus būdas karnizus naudoti per visą kambario plotį šiandien pamažu yra keičiamas tik lango pločio karnizu.

 

Puikus sprendimas yra elektriniai karnizai. Kuo tai naudinga? Galite užuolaidas valdyti pulteliu, nereikia stotis iš vietos, kurioje esate tam, kad galėtumėte užtraukti arba atitraukti lango uždangą. Taip valdomos užuolaidos nepraranda žavesio: jų klostės krenta tolygiai ir nepriekaištingai

 

Karnizų spalvą patartina derinti arba su užuolaidomis, arba su tam tikromis detalėmis esančiomis tame kambaryje.  Tinkamai pasirinkus karnizus, galime sugriežtinti interjerą, pvz. juodi karnizai puikiai tinka minimalistinio stiliaus interjere.

Karnizų pasirinkimas gan platus – viskas priklauso tik nuo jūsų skonio. Jeigu jūs kambarį apstatėte antikvarinio stiliaus baldais, tai gražiai atrodys karnizai su dirbtinai pasendinta apdaila. Klasikai labai tinka bronza, žalvaris, chromas.

Svarbu ne tik išvaizda, bet ir kokybė. Karnizas neturi sukelti diskomforto norint atitraukti užuolaidą, turi būti patvarus ir ilgaamžis. Mes didžiuojamės galėdami pasiūlyti prancūziškus Houles gamintojo karnizus.